זכויות יוצרים (Copyrights)

מאת: עו"ד אלי שמעוני

מסחור (Commercialization) של זכויות יוצרים על יצירה מקורית מהווה מקור הכנסה חשוב לעסקים רבים. מותגים כדוגמת דיסני, פורמטים טלוויזיונים כמו האח הגדול, מותגי "מדבקה" שמשאילים את שמם וסמליהם למוצרי אלקטרוניקה מבוקשים, דמויות מצוירות שהפכו למשחקי מחשב פופולריים – כל אלו דוגמאות לעסקים מבוססים על תשלום תמלוגים לבעלי זכויות. אם גם לכם יש יצירה מקורית, אנו באלי שמעוני, משרד עורכי דין, נלווה אתכם בתהליך הראשוני של רישום היצירה בארץ ובחו"ל. לאחר מכן, נסייע לכם להגדיר את תנאי המסחור במסגרת רישיון שיגדיר את זכויות ההפצה, הרישום, השימוש, המכר והתצוגה של התכנים המוגנים.

ויש פן נוסף לעולם זכויות היוצרים. בעידן של גלובליזציה ואינטרנט החשיפה של התוצרים הקריאייטיביים שלכם היא בלתי מוגבלת. זהו כידוע פתח בלתי רגיל להזדמנויות עסקיות, אך גם סיכון לעצם התבססות העסק על זהות ותוכן שנוצרו במאמץ, חשיבה מקורית ובהשקעה כספית ניכרת. מצד אחד, יתכן שמישהו בארה"ב ירצה לחתום איתכם על הסכם רישיון או הפצה של תוכן שברשותכם, או לקבל רשות להשתמש ביצירות ורעיונות שפיתחתם. מצד שני, יתכן שיובא לידיעתכם, שתעשיית הזיופים באסיה (או, חלילה, כאן בישראל) "עלתה" על העיצובים שלכם והחליטה לייצרם מבלי לקבל את רשותכם ומבלי להסדיר מולכם הסכם תמלוגים. הן בתסריט החיובי והן בתסריט החיובי פחות, תידרשו לסיוע משפטי מקצועי שיאפשר לכם לנהל את זכויות היוצרים שלכם.

במה נוכל לעזור לך?

ייעוץ: זיהוי של יצירת ברת הגנה, הגדרת שימוש הוגן, הוכחת בעלות, ניתוח וניהול סיכונים.
ליטיגציה: טיפול בהפרות, ייצוג בישראל ובחו"ל, גישור והסכמי פשרה.
מסחור: הסכמי שימוש ורישיון מקומיים ובינ"ל. מו"מ למכר או רכישה של זכויות.

למה לקוחות בוחרים לעבוד איתנו?

ידע משפטי ייחודי בתחום הקניין הרוחני בשילוב עם יכולות טכנולוגיות לאיתור והוכחה של הפרות.
עבודה עם פלטפורמות תוכן ומו"לים – הן בעולם המסורתי והן בניו מדיה.
מדברים בשפה שלכם: ייצוג מוזיקאים, מעצבים, מפתחי אפליקציות, יצרני משחקי מחשב ועוד.
גישה מסחרית: טיפול בהפרת זכויות "כרונית" כאפיק הכנסות קבוע לצד עסקאות סטנדרטיות.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בהרצליה ובתל אביב, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי ובייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

    לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: