הגנת פרטיות (Privacy)

מאת: עו"ד אלי שמעוני

תחום הגנת הפרטיות מעולם לא התאפיין בפשטנות יתר. גם החוק, וגם הפרקטיקות השיפוטיות השכילו להבין שהמציאות החברתית איננה "שחור ולבן". יש הבדל בין פרטיות נבחר ציבור, שלמעשיו יש השפעה על רבים, לבין אדם מן הישוב שמנהל חיים "אנונימיים". ההגנה על פרטיות קטין, מוקפדת לאין ערוך מההגנה על פרטיות של בגיר. ולמורכבות הזאת, התווספה סביבה דיגיטלית פתוחה, רב ערוצית, חופשית ומהירה. כתוצאה מכך, גווני האפור שהכרנו בתחום הגנת הפרטיות התרבו. נראה שכל סיטואציה מקבלת פרשנות חדשה שתואמת את הנסיבות והזירה הטכנולוגית. על כן, היכולת להתבסס על תקדימים פוחתת, והמומחיות המשפטית שנדרשת לניהול תיק בתחום זה גבוהה יותר. אם נחשפה אינפורמציה סודית או פרטית אודותיכם ברשת, עליכם לפעול במהירות.

הגנת הפרטיות.

משרד עורכי דין אלי שמעוני, יפעל למנוע את ההפקעה של פרטיותכם. גם אם מדובר בפוסט יחיד ברשתות החברתיות, הודעה בפורום, טוקבק באתר חדשות, תמונה פרטית שלכם שלא היה ראוי שתתפרסם – אנו נסייע לכם לבסס את המהלך המשפטי. פרסום של מידע והפצתו הפכו קלים ונגישים בזכות כלים כמו פייסבוק, אינסטגרם, סיקרט ואחרים. הנזקים הפוטנציאליים של הפרת פרטיות בפלטפורמות אלו, הם מעבר לכל פרופורציה ביחס לקלות הבלתי נסבלת שבה הוא נגרם. מידע פרטי אודותיכם עלול לפגוע במעמדכם בעבודה או מול מעסיק פוטנציאלי, לחבל במערכות היחסים שלכם, לפרק מסגרות משפחתיות, לגרום לכם לאבד את הלקוחות שלכם או לשים אתכם "על הכוונת" של רשויות וגופים ציבוריים.

כיצד נוכל לעזור לך בהגנה על פרטיותך?

 • ייצוג בבקשות לחשיפת מפרסמי-מידע שפועלים באמצעים דיגיטליים תחת שמות עט או באנונימיות.
 • הגשת צווי מניעה למניעת חשיפות מידע או הסרת מידע שנחשף, מחמת פגיעה מסתברת בפרטיות.
 • פרסמתם משהו שמפר פרטיותו של אחר בתום לב? נדאג לייעץ לכם כיצד לנסות ולהקטין הנזק.
 • אבחון משפטי: בירור קיומה של עילת לתביעה; או הגנה בקשר עם חשיפת מידע.
 • הגשת תביעות פיצוי כספיות וייצוג בבתי המשפט בקשר עם פגיעות והגנות בתחום הפרטיות.
 • ייעוץ למפרסמים בנוגע למידע שברצונם לפרסם אודות אדם ועריכתו כך שיתאים למסגרת החוק.

למה לקוחות בוחרים לעבוד איתנו?

 • הייעוץ שלנו מותאם לגוף החושף: עיתון ייהנה מהגנות שחושף מידע אחר לא יהנה מהן בהכרח.
 • חופש הביטוי: נעדיף לחשוב במונחים של כיצד לחשוף, ולא האם לחשוף. החכמה היא בפתרון.
 • מהירות: פרסמתם משהו? פגעו בפרטיותכם? הזמן קריטי ואנחנו כאן כדי לייעץ לכם בהקדם.
 • יעילות: במקרים מסוימים נמליץ על תביעת פיצוי שקבוע בדין, במקום ניהול מסלול מורכב ויקר יותר.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בהרצליה ובתל אביב, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי, בתחום הגנת הפרטיות (גם במסגרת של תביעות ייצוגיות) ובייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

  לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: