הגבלים עסקיים וניירות ערך (Antitrust & Securities)

מאת: עו"ד אלי שמעוני

בכלכלת שוק חופשי המאפיינת את מרבית מדינות המערב, רווחת התפיסה שכוחות השוק פועלים בסביבה נגישה, חופשית, פתוחה ותחרותית. במציאות, כמעט בכל כלכלה, קיימים מונופולים שחולשים על תעשייה מסוימת ומנצלים את העדר התחרות בתחום. אם גם אתה או העסק שלך נפגעתם מהתנהלות מונופוליסטית או כוחנית, אלי שמעוני, משרד עורכי דין, יבחן האם המקרה שלכם מתאים לבדיקה של רשות ההגבלים העסקיים. אנו נייצג אתכם במקרים שבהם התחרותיות נפגעת במגוון של תרחישים בלתי חוקיים: תיאום מחירים בין שני שחקנים באותו התחום (קרטל), קשירה מחייבת בין מוצרים ושירותים. תמחור "טורפני" שמנצל את העדר הברירה שלכם כצרכנים או נוגס בשולי הרווח שלכם כעסקים, התניית האספקה של שירות או מוצר בסירוב לסחור עם אחר, העלאת מחירים שרירותית כתוצאה מהכנסת מוצרים של שחקן חדש, חסימת שווקים באמצעות סנקציות מסחריות ועוד.

תביעות ייצוגיות נגד מונופולים וקרטלים מאפשרת לשחקן ה"קטן" לאכוף את כללי התחרות ההוגנת והחופשית, ליצור תמריצים כלכליים להורדת מחירים וגם לסייע לכניסתם של שחקנים נוספים. משרדנו גם מייצג נתבעים בתחום ההגבלים העסקיים וכן נושאי משרות בחברות ציבוריות בתביעות ייצוגיות בתחום ניירות ערך.

במה נוכל לעזור לך?

הגשת בקשות לאישור תובענות ייצוגיות לבית המשפט לעניינים מנהליים ("בג"צ קטן").
הגשת בקשה לאישור תובענה כייצוגית וייצוג לאורך מסגרת ההליך כולו.
ייעוץ לרשויות לאחר בחינה קפדנית, באם פעילותן תואמת את הנחיות הגבייה הרלבנטיות.
לבחון את הכדאיות בהגשת הודעת חדילה* מטעם רשויות.

למה לקוחות בוחרים לעבוד איתנו?

השבת כספים: בד"כ עוד במסגרת הליכי דרישה מקדמיים וללא הליך מורכב של הכנה והגשת בקשה.
אישור תובענה כייצוגית: אנו נעריך מראש את סיכוי אישור התובענה בהתאם לניסיון שלנו ולשון החוק.
מהירות: הזמן, כאמור, עובד בד"כ לטובת הרשויות. אנו נפעל באופן נמרץ למיצוי ההליך.
הערכת הנזק: נספק הערכה ריאלית שתימנע פסילת הבקשה בבית המשפט המחוזי/לעניינים מנהליים.

* הוראה לרשות להפסיק לאלתר את פעולת הגביה של הסכום הנדון.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בהרצליה ובתל אביב, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי ובייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

    לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: