מדגמים/עיצובים (Commercial Designs)

מאת: עו"ד אלי שמעוני

"תמונה אחת טובה מאלף מילים" היא אמירה שכמעט כולם תמימי דעים לגביה. כל איש שיווק יודע שאין טוב ממראה עיניים. תמונה, הדמייה תלת מימדית, סרטון וידאו – כל אלו הפכו לאמצעי המכירות היעיל ביותר של המוצרים שאותם אנו צורכים בעולם דיגיטלי, מחובר ורווי במידע. אולם החשיפה של המידע הויזואלי הזה כרוכה בסיכון עסקי לא מבוטל. דווקא עיצוב תעשייתי ייחודי וראשוני, מושך תשומת לב ושיתופים ברשתות חברתיות. החשיפה הרבה היא גם מנוף שיווקי המתגמל חדשנות, אבל גם חרב פיפיות שהופך את העיצוב החדש שלכם למטרה קלה עבור זייפנים ומעתיקים מהעולם כולו. חברות שהשקיעו את מיטב המשאבים והכישרונות שלהן, רואות את ההשקעה יורדת לטמיון. לעומתן, חברות שמצליחות לקבל 5 שנים של בלעדיות על מדגם שהגישו, עשויות לזכות ביתרון מסחרי מובהק בסביבה מסחרית שהיא מאתגרת ותחרותית ממילא. עם התרחבות של התרבות הדיגיטלית והניו מדיה בחיינו, אנו נחשפים ליותר עיצובים, שאינם בהכרח עיצובים תעשייתיים, הזוכים אף הם במדגם רשום. אלי שמעוני, משרד עורכי דין, יסייע לכם ברישום של מדגמים/עיצובים גם עבור ממשקי משתמש, דמויות במשחקי מחשב, מסכים של אפליקציות או הדמיות תלת מימד. באופן זה אנו מאפשרים לחברות סטארטאפ ומפתחים להישאר במסלול המהיר של פיתוח מוצרים.

במה נוכל לעזור לך?

ליטיגציה וייעוץ משפטי בתהליכי רישום מדגם, בהגנה עליו, טיפול בהפרות ורישוי של זכויות.
הערכה וניהול סיכונים הכרוך ברישום ופרסום של מדגם במדינות יעד שונות.
שירות ייחודי במשרד: מעקב אחר הגשת בקשות עם עיצובים דומים המפרים את זכויות המדגם שלך.

למה לקוחות בוחרים לעבוד איתנו?

אנו נייעץ לך ונסייע לך בבחירת סוג ההגנה המתאים ביותר למקרה שלך.
המומחים שלנו הם צוות המדגמים המושלם בשבילך – מעצבים, מהנדסים, שרטטים ומשפטנים.
מסלולים מהירים ומשתלמים להגשת בקשה דרך WIPO (הארגון העולמי לקניין רוחני) ו OHIM*.
גמישות: מסלולים מותאמים לתקציב, לצרכים וללוחות הזמנים המסחריים של הלקוח.
שווקים גלובליים: שירות ניהול פורטפוליו של מדגמים/עיצובים מול תעשיות ויצרנים באירופה.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בהרצליה ובתל אביב, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי ובייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

    לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: