עורך דין לעסקים

מאת: עו"ד אלי שמעוני

עולם העסקים הוא עולם דינאמי שמצריך שילוב של נושאים רבים אם ברמת המוצר או השירות, האסטרטגיה, הכספים, העיצוב והמיתוג. עם זאת, עסק אינו פועל רק בשוק תחרותי, הוא כפוף לחוק ולרגולציות. ייעוץ וליווי של עורך דין לעסקים, המתמחה במשפט אזרחי ומסחרי הוא קריטי כבר משלב הרעיון הבסיסי. ופעמים רבות הוא צורך חיוני אשר קובע הלכה למעשה את יכולתו של עסק לפעול נכון ואף לשרוד בשוק תחרותי. העולם העסקי הוא רצוף סיכונים ובעלי עסקים רבים מבינים את הצורך בעורך דין הבקיא בתחום החל מהשלב ההתחלתי ובצורה רציפה ולא רק בעת משברים.

תחומי הפעילות של עורך דין לעסקים.

מגוון התחומים בהם עוסק עורך דין לעסקים הוא עצום ונוגע בתחומים של קניין רוחני וזכויות יוצרים, סימני מסחר, חוזים, הסכמים, בניית מעטפת עסקית, בחינת התקשרויות, ייעוץ, רישוי עסקים, דיני חברות או דיני תאגידים, דיני בנקאות וייעוץ משפטי מול בנקים וגורמים פיננסיים, השקעות, מיזוגים ורכישות, ייעוץ מול גופים ממשלתיים ורשויות, ליטיגציה, דיני אינטרנט, פירוק חברות, הוצאה לפועל ועוד.

חשיבות הליווי והייעוץ המשפטי.

ריכוז כל הנושאים המשפטיים בידי גורם אחד כבר למן השלב ההתחלתי הוא אופטימלי ומאפשר היכרות טובה בין עורך הדין, הלקוח והעסק. היכרות זו יוצרת הבנה טובה של צרכי הלקוח והעסק, התאמה מקסימלית לדרישות הלקוח והעסק, זמינות וריכוז כל הנושאים המשפטיים תחת קורת גג אחת. כל אלה יוצרים אחידות חיונית בפעילות המשפטית של החברה. ומאפשרים בחינה משפטית מתמשכת ויעילה לאורך חייו של העסק. ליווי משפטי טוב הוא קריטי, אם במניעת טעויות מיותרות העלולות לגרום לנזקים כלכליים ואם כמובן מבחינת חוקיותן של כל הפעולות, בנוסף ייעוץ משפטי מאפשר צמצום מצבים של חוסר וודאות שהם חלק בלתי נפרד בניהול עסק.

העולם הדינאמי של העסקים.

כיום כאשר המציאות העיסקית היא כל כך דינאמית, עד שלפעמים מערכת המשפט והחוק צריכה להתאים את עצמה למציאות שהעולם העיסקי מייצר והופכת הלכה למעשה למגיבה, חשיבותו האסטרטגית של הליווי המשפטי היא עצומה. עורך דין הבקיא בתחום העסקי יכול לסייע בייצור ואיתור הזדמנויות, אבל יתרה עורך דין המתמחה בתחום יכול לסייע בחשיבה מחוץ לקופסא ואף ברתימת ההזדמנויות שמאפשר החוק לטובת החברה ומיזמיה. הבנת צרכי הלקוח במציאות עם שיקלול התפתחויות עתידיות, הכרת העולם המשפטי ויצירת החפיפה האופטימלית והמקסימלית בין החוק לפעולות החברה מאפשרת העצמה של יכולות החברה הם חלק מהיתרונות שמעניק ייעוץ וליווי נכון והם מתכתבים עם העולם הדינאמי של עולם העסקים.

ייעוץ וליווי משפטי של עורך דין לעסקים מהרגע הראשון.

ליווי וייעוץ משפטי מבטיחים בחינה מדוקדקת של שלבי העסק, כבר בשלב הרעיון כדאי להתייעץ עם עורך הדין לגבי הסכמי סודיות, קניין רוחני ופטנטים, הסכמי השקעה ושותפויות. משום ששלב זה הוא לרוב שלב של עלויות מרובות, יש שנוטים שלא לפנות לעורך דין ומסתפתים בקריאה במקורות מידע זמינים. אלה אכן נותנים מידע רב, אך הם לא בהכרח נכונים לכל עסק בתחילת דרכו ובוודאי אינם מתמיימרים להחליף ייעוץ משפטי. הימנעות מטעויות כבר בשלבים הראשונים עשויה לחסוך הרבה זמן, משאבים ו"כאבי ראש". גם בהמשך הדרך יש צורך בליווי עסקי אם ברישום החברה וכיצד יש לרשום אותה, בחוזים מול ספקים, שכירת עובדים,  דיני עבודה, זכויות וחובות, התנהלות מול רשויות, ועוד. נטיה של עסקים רבים היא לקחת בכל פעם ליווי משפטי לנושא ספציפי, אולם בשורה התחתונה התנהלות זו אינה חוסכת כסף כלל ועיקר, אדרבא ניסיונו של עורך דין הבקיא בתחום יכולה להביא לחיסכון משמעותי ולשמירת מירבית של האינטרסים של העסק שלך.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בתל אביב ובהרצליה, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי ובייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

    לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: