חברת עורכי דין לעסקים בישראל

מאת: עו"ד אלי שמעוני

שכירת חברת עורכי דין בישראל היא הדרך הטובה ביותר לקבל ייעוץ משפטי מקיף ומקצועי במגוון רחב של נושאים משפטיים. השוק המשפטי במדינת ישראל משתנה בקצב מהיר מאוד, ועסקים שאינם משכילים להתאים את עצמם לשינויים שמתרחשים בשוק, מוצאים את עצמם מחוץ לשוק. אם בעבר עורך הדין הקלאסי היה נדרש להיות בקיא בתחום אחד של המשפט, למשל תאגידים, כיום המגמה בשוק המשפטי היא להרחיב את מעגלי הידע של עורך הדין לכמה שיותר נושאים, אם תרצו – עריכת דין בינתחומית. המגמות המשפטיות המודרניות נוטות יותר לכיוון של אינטרדיסציפלינריות, ערבוב של מספר תחומים, מאשר התמקדות בתחום אחד מרכזי כפי שהיה נהוג בעבר. המאפיין המרכזי של האינטרדיסציפלינריות הינו טשטוש בין תחומי המשפט השונים, למשל: נזיקין וחוזים או משפט פלילי עם תאגידים. לכן, כיום ישנן יתרונות רבים לחברת עורכי-דין בישראל על-פני "עורך-הדין הקלאסי". חברות עורכי דין ידועות גם בשם ,“one stop shop”  מפני שלקוח אשר נכנס למשרד לא צריך לחפש כלום במקום אחר, כל הייעוץ המשפטי שהוא צריך נמצא בהישג יד.
כאשר מדובר בתחום הרחב של עסקים בישראל, אשר ממילא מכיל מספר תחומים שונים בדין הישראלי, הרי שהצורך בחברת עורכי דין בישראל המספקת מגוון של שירותים הוא גדול, בעיקר לתושבי חוץ או אנשי עסקים בינלאומיים אשר שהייתם בישראל מצומצמת ואילו פעילותותיהם העסקיות צריכות ניהול שוטף ונכון והם מהווים כתובת אחת האחראית על כל הפעילות המשפטית העסקית בישראל.

מספר יתרונות של חברת עורכי דין לעסקים בישראל.

חברת עורכי-דין מכילה צוותים מיוחדים לכל נושא, וכך עורכי-הדין יכולים להתמקצע בתחומם מבלי שיצטרכו להתפרש על מספר רב של תחומים. בצורה זו, הלקוח מקבל שירות מקצועי בתחום המבוקש מבלי להתפשר על מקצועיות עורכי-הדין. הניסיון שנצבר על-ידי הצוות ייעודי לתחום אחד ולכן הם שולטים גם בתיאוריה וגם בפרקטיקה ובעבודה היומיומית עם מערכת המשפט וחוק בישראל  וגם במשפט בינלאומי.

מחיר גלובלי מקיף ואחיד.

כאשר הלקוח מקבל הצעת מחיר מעורך-הדין, הוא בדרך כלל לא מחשב מצבים בהם התיק יסתבך ועורך-הדין אותו שכר לא יוכל לייצג אותו או שיצטרך להעביר את התיק לעורך-דין נוסף אשר ידרוש סכומי כסף מוגזמים. בשלב זה, הלקוח כבר לקוח שבוי של עורך-דין וזה לא פשוט כל כך לעבור לעורך-דין אחר. בניגוד לכך, חברת עורכי-דין מעסיקה מספר עורכי-דין במספר תחומים, אם התיק מסתבך או גדל הוא עדיין נשאר באותו המשרד.  יתרון נוסף לכך שהתיק נשאר באותו משרד הינו שעורך-הדין החדש המטפל בתיק יכול לקבל את כל המידע על השתלשלות התיק והמצב בו התיק עומד כעת, כאשר במקרה בו התיק עובר לעורך-דין חדש, הוא צריך לקבל חפיפה שעשויה להיערך בצורה לא מקצועית מספיק.

ראייה משפטית רחבה.

יתרון נוסף ומשמעותי של חברת עורכי-דין הינו הראייה המשפטית הרחבה שהחברה יכולה להעניק. אחד הדברים החשובים ביותר לעורך-דין זה יצירתיות ותפיסה משפטית רחבה. חברת עורכי-דין המכילה מספר עורכי-דין יכולה לתת זוויות משפטיות רבות ושונות לכל תיק מכל תחומי המשפט. אם למשל הלקוח מגיע עם תיק חוזי כלשהו, חברת עורכי-דין, המצויה היטב בדין הישראלי, יכולה לתת לו ייעוץ גם לגבי הפן הקנייני או אפילו ייעוץ במיסים.
חברת עורכי דין טובה חשובה ללקוח הישראלי ועל אחת כמה וכמה ללקוח שהוא תושב חוץ או אזרח זר, משום שחברת עורכי דין בישראל יכולה לנהל את מכלול עסקיו ועינייניו בארץ באופן היעיל ביותר ולהוות כתובת אחת של פעילות רציפה. בסופו של דבר, חברת עורכי-דין יכולה להוות פתרון משפטי מקיף לעסקים, ואף ללקוחות פרטיים. בנוסף ליתרונות הברורים בעובדה שיש צוות של עורכי-דין שדואג לתיק של הלקוח ומטפל בו, המחיר בסופו של דבר יכול להיות אף זול יותר מטיפול של מספר עורכי דין המתמחים כל אחד בתחומים שונים. בייעוץ משפטי, ממש כמו בעסקים עצמם, יש צורך במנהל יחיד אשר יהיה אחראי על כל הפעילות וידאג שתהיה מסונכרנת ואחידה ובעלת יכולת הסתכלות רחבה על כל תיק ממגוון תחומי משפט שונים. חשוב לשים לב שכאשר בוחרים חברת עורכי דין לעסקים בישראל שתתמחה במספר רב של תחומים ותכול לפתור בעיות שונות מכיוונים שונים.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בהרצליה ובתל אביב, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי ובייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

    לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: