חברת עורכי דין בתל אביב

מאת: עו"ד אלי שמעוני

חברות עורכי דין בתל אביב מהוות את עמוד השדרה של הייעוץ המשפטי בישראל, מבלי לגרוע מחשיבותן של חברות גם באזורים אחרים. בעלי עסקים ולקוחות שמים דגש על המיקום של חברת עורכי-הדין והנגישות שלה, מעבר לצורך בשירות מקצועי ואמין. למרות מהפכת האינטרנט שנותנת את אותותיה גם בתחום המשפטי  ומאפשרת להגיש מסמכים משפטיים מהכורסא הנוחה בבית, עדיין ישנה חשיבות גדולה מאוד למיקומה הפיזי של חברת עורכי הדין בישראל. מיקום פיזי של חברת עורכי הדין יכול להועיל לבעלי עסקים אשר זקוקים לשירותיו של עורך-דין מקצועי וקרוב, כולל הקירבה לבתי המשפט ולגופים ממשלתיים רבים. שיקול זה אף מתעצם כאשר מדובר בלקוחות הזקוקים לייצוג וייעוץ משפטי בישראל ואינם גרים בה. היתרונות של חברת עורכי דין בתל אביב הם רבים ובינהם ניתן למנות:

קירבה לבתי-המשפט.

העיר תל-אביב מכילה מספר רב של בתי-משפט: בית-משפט המחוזי, בית-משפט השלום, בית-משפט לדיני עבודה ואף בית-המשפט הכלכלי, בית-משפט ייעודי לסיום סכסוכים כלכליים. כמו כן, ברורים ושימועים שונים נערכים לרוב באזור המרכז, למשל בלשכת עורכי הדין או לשכת רואי החשבון בישראל ועוד. פעמים רבות כאשר משרד עורכי דין לוקח על עצמו תיק חדש, הוא מכניס לחישוב ההוצאות של המשרד גם הוצאות על תחבורה (מוניות בעיקר), כאשר המשרד ממוקם בתל אביב, ההוצאות על תחבורה יורדות באופן משמעותי. בנוסף להוצאות על תחבורה, וזמני התחבורה פוחתים מה שמוריד את החיובים במידה ושכר הטרחה נקבע על פי שעה.

עלות זולה יותר.

העובדה שמחירי השכירות בתל-אביב יקרים יותר משאר הארץ מעידה לא רק על מרכזיות אלא גם על ביקוש. ביקוש גדול גם אומר מספר מתחרים גדול ומספר מתחרים גדול לרוב יתבטא במחירים תחרותיים. משמע שאין לפסול על הסף העסקת חברת עורכי-דין מתל-אביב, למעשה זה אף עלול להשתלם כלכלית. תל אביב זו אחת מהערים בישראל, אשר מאכלסות את המספר הרב ביותר של עורכי דין, ולכן התחרות בעיר על כל לקוח היא קשה ופועלת לטובת הלקוח. הדבר מהווה יתרון משמעותי כאשר רוצים לשכור חברת עורכי דין בתל אביב, מקצועית, אמינה ובמחיר שווה לכל נפש.

גישה נוחה לנתבעים וללקוחות.

כמעט לכל חברה מסחרית גדולה בישראל יש סניף בתל אביב. הרבה פעמים משרדי עורכי-הדין צריכים לבצע את הגשת התביעה על-ידי הגעתו של שליח לסניפה של החברה. העובדה שהמשרד יושב בתל-אביב מאפשרת לעורכי-הדין גישה מהירה אף לנתבעים (או לכל גוף אחר עמו יש סכסוך משפטי) ובכך מאפשר למשרד התל-אביבי לתת מחיר טוב יותר על פני עמיתיו ממקומות אחרים. מעבר לכך, אם מדובר בגוף עסקי שיש לו בעצמו לקוחות, חלק נכבד מעבודת עורך-הדין היא לגבות כספים מלקוחות בעל העסק, עניין הגבייה יכול להפוך מפעולה פשוטה שאמורה להיעשות בקלות, לפרוצדורה מורכבת ויקרה במקרים מסוימים, כאן שוב משחק המיקום בתל אביב תפקיד ולטובה. יש לציין גם את נוחות הגישה ללקוחות, תל אביב נגישה ביותר ובתוכה ניתן להגיע מכל מקום לכל מקום בתחבורה פרטית וציבורית כאחד.

קשר עם גופים בינלאומיים.

העולם הגלובלי של היום מאפשר לבעלי עסקים ליצור קשרים עם חברות וגופים מסחריים שונים בעולם. כיום, תל-אביב נחשבת למרכז הכוח הכלכלי של ישראל, ולכן יותר קל לחברות בינלאומיות ליצור קשר עם משרד עורכי-דין הממוקם בתל-אביב. מעבר לכך, הרבה חברות בינלאומיות לא מכירות בכלל ערים אחרות בישראל למעט תל-אביב, ירושלים וחיפה.
לסיכום, בעלי עסקים ולקוחות פרטיים המעוניינים גם לחסוך בעלויות וגם לקבל שרות מקצועי ואמין צריכים לסחור משרד עורכי-דין הממוקם בתל-אביב. העיר תל-אביב מהווה מוקד משיכה לגופים כלכליים רבים הן מישראל והן מהעולם. אסור לשכוח כמובן לוודא שמשרד עורכי-הדין, מעבר למיקום, גם בקיא בדין הישראלי ובמגוון רחב של תחומים מהעולם המשפטי והעסקי. עורך דין ישראלי מקצועי הוא נקודת פתיחה קריטית לפעילות עסקית בישראל ובכלל לייצוג וניהול טוב של תהליכים שונים בישראל וייעוצו יכול לחסוך במשאבים רבים דוגמת זמן וכסף וכמובן למנוע טעויות מיותרות, על אחת כמה וכמה כשהחברה ממוקמת בתל אביב.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בתל אביב ובהרצליה, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי ובייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

    לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: