ייצוג משפטי

מאת: עו"ד אלי שמעוני

ייצוג משפטי הוא מונח מקיף הכולל בין היתר התדיינות (ליטגציה) בבית המשפט ובכל ערכאות המשפט השונות, לרבות בתי דין לעבודה, לשכות ההוצאה לפועל וטריבונאלים נוספים. כמו כן, ייצוג משפטי כולל את ייצוג הלקוח בפני רשויות מנהליות שונות, ייצוג בפני בא כוחו של הצד האחר, ייצוג בהליכי בוררות וגישור, ייצוג מול גופים עסקיים ומוסדיים ללא התדיינות בערכאות המשפט ועוד. עורך דין המתמחה בייצוג משפטי מלווה את הלקוח בכל שלבי ההליך המשפטי ותפקידו במידת הצורך לנהל את התיק בבית המשפט, בין אם הוא מייצג את התובע או הנתבע. עבודת הייצוג הינה תחום התמחות בפני עצמו ויש להמקצע בה ולהפנים את חשיבותה.

ניסיון עשיר בניהול תיקי ליטיגציה.

ייצוג בפני בתי המשפט (ליטיגציה) הוא תחום בפני עצמו אשר דורש מקצועיות, ניסיון רב וכישורים מיוחדים כמו כושר ביטוי מעולה, הופעה משכנעת ומרשימה, יכולת התמודדות במצבי לחץ, יכולת ניסוח עשירה ומרתקת, חשיבה מהירה וגמישות מחשבתית. עורך דין המתמחה בכך מגיב בזריזות למצבים חדשים ולהתפתחויות במהלך דיונים בבית המשפט או מול כל צד אחר, והוא מנצל בזריזות את הסיטואציה על מנת להשיג ללקוחותיו יתרון משמעותי, וכדי לשפר את סיכויי הלקוח לזכות בבית המשפט או להגן על האינטרסים שלו טוב יותר.

ייצוג משפטי כולל התנהלות של שחקן שחמט.

כאמור, הצלחה בתפקיד עורך דין לייצוג משפטי דורשת מיומנויות ייחודיות, כישורי משחק, אינסטינקטים חדים וידע משפטי מעמיק ומקיף במגוון תחומים. ניתן להשוות את עבודתו של עורך דין לייצוג משפטי (ליטיגציה) לשחקן שחמט כיוון שעליו לצפות ולחזות מהלכים של הצד האחר, ועליו לקבל החלטות מהירות ונכונות כדי לשנות אסטרטגיה בזמן אמת, ולתכנן מהלכים מספר צעדים קדימה. על עורך הדין להיות מודע למתרחש סביבו, להקדים את יריביו, להיות מוכן לשאלות מצד השופטים ולהפגין בקיאות בפסקי דין רלוונטיים לתיק כדי לחסום טיעונים שכנגד ובכך להשיג יתרון ללקוח אותו הוא מייצג.
עורך דין ליטיגציה חייב להתנסח בבהירות ועליו להפגין כישורי במה סוחפים שאינם מביישים שחקני תיאטרון וקולנוע. הופעה מרשימה וסוחפת מעניקה נקודות זכות לעורך הדין וללקוח שלו, במיוחד כאשר הצד האחר אינו משכנע בהופעתו ובנימוקיו המשפטיים. כדאי לדעת כי יש הרואים בתפקיד הייצוג המשפטי כחוד החנית של ההליך המשפטי, אך לא כל עורך דין מתאים לתפקיד זה. ישנם עורכי דין המתאימים יותר לעבודה משרדית ולהכנת תיקים ומחקר מעמיק, בעוד עורכי דין אחרים מתאימים (בעיקר בגלל אופיים) לייצוג משפטי בהליכים משפטיים ואף נהנים מההופעה בפני בית המשפט ומפגינים כישרון אמנותי/דרמטי מרשים וייחודי.

לכן, כאשר בוחרים עורך דין למטרות ייצוג בבית משפט, חשוב לוודא כי יש ברשותו ניסיון בייצוג משפטי מעבר לייעוץ והליווי המשפטי. עורך דין המנוסה בכך ידאג לשכנע את בית המשפט או את הצד האחר באמצעות נימוקים משפטיים מעמיקים ובזכות הופעה משכנעת וכובשת, כמובן כמיטב יכולתו ובהתאם לתיק. למעשה, עורך דין טוב הוא זה שלצד כישורי המחקר והידע המשפטי המעמיק שלו מסוגל להפגין גם כישרון בימתי סוחף שמעניק ללקוח יתרונות רבים וערך מוסף חשוב המשפר את סיכויי ההצלחה.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בהרצליה ובתל אביב, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי ובייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

    לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: