זקוקים לעורך דין בישראל?

מאת: עו"ד אלי שמעוני

ישנם תחומים אשר בהם לא מומלץ לטפל לבד, ללא התייעצות עם עורך דין בישראל. אין מדובר רק בייצוג משפטי מובהק כאשר אתם נעצרים או מסתבכים פלילית. עורכי דין הם אנשי המקצוע המניעים מהלכים רבים ומורכבים בישראל, מהסיבה שכל דבר חייב להיות מעוגן, לא רק בחוק כי אם גם בחוזים ובהסכמים, המנוסחים כך שלא יקפחו את הזכויות שלכם.
אם אינכם מודעים לכך שיש לכם זכויות, זה סימן ברור עוד יותר לכך שאתם זקוקים לעורך דין לצדכם. עורכי דין מתחלקים לתחומים שונים משום שכל אחד מהם עוסק בהיבטי חיים אחרים, בדיוק כמו מורכבותה של המציאות שלנו. אם פעם היה פשוט הרבה יותר לחיות ולהתנהל בפשטות בכל מיני מקומות, אפילו בחנויות או בקופת חולים, הרי שהיום אנחנו חיים במציאות שבה כבר רומסים ברגל גסה זכויות של אזרחים, כך שאין מי שיגן עליהם מלבד עורכי דין.

מי זקוק לעורך דין בישראל ומתי?

בין אם מדובר בתביעות ייצוגיות על עוולות מסחריות של בנקים או חברות תקשורת, ובין אם מדובר בהתחמקות של חברת ביטוח לשלם לכם את מה שמגיע לכם, עורך דין יכול לייעץ לכם משפטית גם אם לא תלכו למשפט, רק כדי להבין לפחות כיצד לנהוג להבא וכיצד להבטיח את זכויותיכם. עורך דין בתחום המסחרי הוא בדיוק האיש שבודק כל התקשרות שלכם וכל חוזה, משירותי בריאות וביטוח, ועד טלפוניה וביטוח סיעודי ורכישות גדולות. אם יש לכם חשש שמקפחים אתכם , התייעצו עם עורך דין כדי לעצור זאת כמה שיותר מוקדם ולהשיג את שלכם. עורך הדין שאתם צריכים הוא עורך דין בתחום המסחרי והתיאור שהוא ייתן באתר שלו יכלול את כל הנושאים האלה והסברים על ההתמחות שלו בענייני חוזים והסכמים.

זקוקים לעורך דין בישראל? כיצד מוצאים אותו?

עורכי דין טובים מגיעים בדרך כלל מפה לאוזן, בהמלצות. אנשים שהיו ועודם לקוחות ממליצים על עורכי דין אם הם יודעים מה הם עושים, מתמצאים בתחומם או מצליחים להפגין יצירתיות בניהול תיקים כמעט אבודים. היום מוצאים אותם גם באינטרנט, או בתקשורת לפי תיקים מתוקשרים שלהם. אם אתם בוחרים עורך דין לפי האתר שלהם, בדקו מהו הניסיון שלו ומהם תחומי העיסוק שלו. אתם צריכים את עורך הדין המדויק לעניינכם ורצוי עם כמה שיותר ניסיון. החשיבות היא גם בעצם שכירת עורך דין, משום שלעתים קרובות עצם הניסיון לחסוך בהוצאות השכירה עלול לעלות לכם הרבה ביוקר. כאשר אתם מטפלים בתיק מסוים בעצמכם משום שנדמה לכם שאתם יכולים להתמודד עם זה. שלא כמו בסרטים ובטלוויזיה, תגלו שהמשפט בישראל אינו המשפט האמריקאי, שנחוצים ידע עצום ובקיאות רבה ולכן עורכי דין כאלה מחפשים לפי מה שאתם רואים ומתרשמים מהידע שלהם מההתנהלות האישית, כמו גם בדיקה רשמית בלשכת עורכי הדין.

ניהול נכסים וירושות הם עניין רציני מכדי להשאיר ללא טיפול.

דיני ירושה הוא אחד הנושאים הכי כאובים, בגלל המטען הרגשי והסכסוכים המשפחתיים שהופכים למשפטיים, אם לא מנהלים נכון הן את הנכסים והן את הצוואות. צוואות הן בדיוק המסמכים שרצוי להשאיר מפורטות וחתומות חוקית כדי למנוע את כל זה. זקוקים לעורך דין בישראל? דאגו למנות עורכי דין שמתמצאים בניהול הנכסים שלכם, במיוחד אם מדובר בנכסים גם במדינה אחרת, שיוכלו לייעץ לכם ולנהל את הנכסים שלכם גם כדי לערוך מעקב ולמשור עליהם, וגם כדי לטפל בענייני הצוואה והירושה שלכם לפי רצונכם. יותר מדי פעמים אנשים מזניחים את הצוואה שלהם מתוך מחשבה שזה לא ראוי לדבר על המוות כל כך מוקדם, אולם החיים אינם צפויים ואם לא תדאגו לעיזבון שלכם החוק במדינה יחלק אותם בדרך אחרת מזו שרציתם, כך שרצוי לקחת את הכוח לידיים שלכם ולקבוע בעצמכם את חלוקת עיזבון. אם קרוביכם יקרים לכם, דאגו להם לעורך דין שמתמצא לא רק בניסוח צוואות אלא גם יוכל לנהל את נכסיכם במקרה הצורך והוא מתמצא בחוק של המקום שבו נמצאים הנכסים שלכם. איך מוצאים עורך דין כזה? מלבד הידע ודאו שהוא גם בעל האמפתיה והתובנות המתאימות לכם בגישה נכונה שמדברת אליכם בכל הקשור לצוואה.

הסתבכתם בפלילים? זקוקים לעורך דין בישראל?

התחום הפלילי הוא התחום המזוהה ביותר עם עורכי דין, ומשום מה גם שם יש כאלה שמוותרים על ייצוג הולם ומנסים לחלץ עצמם לבד. ההשלכות החמורות של ייצוג בתחום הפלילי לבד יכולות להיות כתב אישום שמוגש נגדכם כאשר אפשר היה לחלץ אתכם ממנו, או סעיפי אישום חמורים יותר משהיו יכולים להיות בייצוג עורך דין. ייצוג עורך דין פלילי חייב להיות מהרגע שבו עצרו אתכם ותוך החקירה, תוך כדי הדרכה מה לומר מבלי לומר דברים שאינכם צריכים לומר. כמו כן, לאנשים רבים יש רישום פלילי שהם אפילו לא מודעי לו מסיבות שונות, מה שמשליך קשות על חייהם ויכולתם להשיג משרה במקומות מסוימים. העצה הנבונה ביותר שאפשר לתת היא לא לוותר על הייצוג המשפטי משום שהתוצאות יכולות להסתיים במאסר ובהרשעה פלילית שתשפיע על כל חייכם.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בתל אביב ובהרצליה, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי, ייצוג בבית המשפט של תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

    לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: