חופש הביטוי (Freedom of Expression)

מאת: עו"ד אלי שמעוני

במדינה דמוקרטית ובישראל בפרט, חופש הביטוי הינו זכות חוקתית המעוגנת בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. לאורך השנים, ערוצי המדיה והתקשורת התפתחו ואיתם נמתחו גבולות חופש הביטוי. התרבות הדיגיטלית מאפשרת, לכל אדם בישראל כמעט, להעביר את המסרים שלו באמצעות מגוון עצום של זירות, כגון רשתות חברתיות, בלוגים, פורומים, אתרי חדשות ועוד. גם אופני הביטוי הפכו מגוונים: תמונה, וידאו, טקסט, אמוטיקונים, לייקים, אוספים, פייבוריטים ועוד. בחלק מהערוצים, חופש הביטוי כולל גם את הזכות להישאר אנונימי או תחת שם בדוי. התחושה המוגנת מאחורי האנונימיות ברשת, עלולה במקרים מסוימים להוביל גולשים להתבטאות בלתי אחראית או פוגענית. על מנת למנוע ניצול לרעה של חופש הביטוי, המחוקק השאיר פתח לצד הנפגע להגיש תביעה נזיקית כנגד הצד הפוגע. באלי שמעוני, משרד עורכי דין, אנו מסייעים בהגשת תביעה נזיקית מסוג זה, או התגוננות מפניה.

מחלקת האינטרנט של המשרד תסייע לכם בהערכת סוגיות מורכבות ורגישות בהקשר של חופש הביטוי. לדוגמה: חשיפת זהותו של מפרסם פוגעני, העתקה של יצירה שמוגנת בזכויות יוצרים, הפרת הזכות לפרטיות, או התערבות של בית המשפט והוצאת צווים (כגון גילוי כתובות IP ע"י ספק אינטרנט). בין אם אתם בצד התובע או בצד המתגונן, אנו נסייע לכם בהערכת חומר התביעה, היקף הנזק המשוער, מידת היכולת לאכוף זכויות וגם, במקרה הצורך, לתבוע נזקים מהמפעילים של אתרים שמהווים אכסניה לתוכן פוגעני.

במה נוכל לעזור לך?

הגשת בקשות לחשיפת כתובת IP או מידע נוסף לגבי מפרסמים אנונימיים.
ייצוג נפגעים באיתור המפרסמים האנונימיים והליכים מול אתרים המארחים תוכן פוגעני.
הגנת חופש הביטוי בשם יזמי תוכן וחברות אינטרנט מול דרישות למסירת מידע אודות משתמשים.
הגשה וייצוג בתביעות לשון הרע, זכויות יוצרים ודינים נוספים.
הגנה על מפרסמים תוך שמירה על  האנונימיות שלהם והגנה על חופש הביטוי שלהם.
ייעוץ לכלי תקשורת ומנהלי אתרים ומדיה סלולארית לגבי איסוף ושימור נתונים וראיות דיגיטליות.

למה לקוחות בוחרים לעבוד איתנו?

האינטרנט והניו מדיה הם העולמות שבהם המשרד בולט במצוינות, תוצאות ומקצועיות.
הכרות עם המדיניות הרווחת בזירות אינטרנטיות וסלולריות באופן שיאפשר לאכוף זכויות תובע מולן.
שליחות: ההגנה על חופש הביטוי הינה ערך ראשון במעלה, לרבות Pro-Bono בעבודה משפטית.
חסכון בעלויות: באמצעות מנגנוני גישור והידברות טרום ההליכים המשפטיים הממושכים והיקרים.

אלי שמעוני, משרד עורכי דין בהרצליה ובתל אביב, עוסק בתחום האזרחי/מסחרי ובייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: [email protected], טלפון: 09-8669556, 03-5507155.
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

img

עו"ד אלי שמעוני

עו"ד אלי שמעוני בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ובעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) ומביא ידע משפטי עשיר בתחומי התמחותו. בנוסף, עו"ד שמעוני בוגר קשת רחבה של הסמכות מקצועיות בתחומי המשפט האזרחי, הבנקאות, הציות, הקניין הרוחני, הממשל התאגידי ועוד… תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד שמעוני: ליטיגציה אזרחית ומסחרית, תובענות ייצוגיות, גישור ובוררות, קניין רוחני, חברות, תביעות ייצוגיות, מקרקעין, צוואות וירושות, תביעות כספיות, מטבעות קריפטוגרפיים, בנקאות, ציות והשקעות.

    לייעוץ וקביעת פגישה השאירו פרטים ונחזור בהקדם: